Місяць кібербезпеки

15 лист. 2021
Відповідно до Стратегії кібербезпеки України затвердженої Указом Президента України від 26 серпня 2021 року №447/2021, на виконання наказу департаменту освіти Вінницької міської ради №479 від 01.10.2021р, наказу по закладу «Про проведення Місяця кібербезпеки» № від 02.10.2021р., з метою удосконалення організаційної та практичної роботи з питань безпеки дітей та учнівської молоді в Інтернеті, свідомого та дбайливого ставлення до захисту персональних даних під час електронної комунікації, збереження власного здоров’я та здоров’я інших учасників освітнього процесу, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань кібербезпеки та поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді у КЗ «Великокрушлинецька гімназія» було проведено Місяць кібербезпеки11.10.2021 р. по 15.11.2021 р.

Відповідно до Стратегії кібербезпеки України затвердженої Указом Президента України від 26 серпня 2021 року №447/2021, на виконання наказу департаменту освіти Вінницької міської ради №479 від 01.10.2021р, наказу по закладу «Про проведення Місяця кібербезпеки»  №    від 02.10.2021р.,  з метою удосконалення організаційної та практичної роботи з питань безпеки дітей та учнівської молоді в Інтернеті, свідомого та дбайливого ставлення до захисту персональних даних під час електронної комунікації, збереження власного здоров’я та здоров’я інших учасників освітнього процесу, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань кібербезпеки  та  поширення знань про безпечне, відповідальне і позитивне використання цифрових технологій для дітей та молоді у КЗ «Великокрушлинецька гімназія» було проведено Місяць кібербезпеки11.10.2021 р. по 15.11.2021 р.

Протягом Місяця кібербезпеки  було проведено цілий ряд заходів для учнів з метою поглиблення їх знань про безпечний Інтернет.

Молодші школярі, учні 1 та 2 класів, подивилися мультфільм «Казка про Інтернетт» (Мацюк Т.Я., Конопліцька Т.В.)., 3 клас  - «Фіксики. Інтернет» (Швидка НД..) Після перегляду діти відповідали на поставлені запитання, розповідали цікаві історії, пов’язані з використанням Інтернету.

Для  учнів 4 класу проводилися урок-гра "Безпечна подорож до країни Інтернет» (Юрченко Н.А.)  з метою ознайомлення учнів з правилами поведінки в Інтернеті. Учні охоче обговорювали віртуальні загрози, які можуть завдати шкоди в реальному житті, а також вивчили пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

Учні 5 класу переглянули відеоролик на тему «Інтернет – користь чи прихована небезпека» (Білаш Т.В.). Сорока Т.Ю разом з учнями 6 класу складали  пазли з власними обіцянками змінити Інтернет на краще. Семикласники  приймали участь в грі «Безпечна подорож до країни Інтернет» (Цвігун Н.А.). Після закінчення гри-подорожі учасники визначили негативний вплив мережі на підростаюче покоління, а також пригадали пам’ятку про «Неприємності в мережі та як їх уникнути».

Для учнів  9 класу була проведений виховний захід у формі бесіди з елементами тренінгу на тему «Кібербезпека: основи інформаційної безпеки підлітків в інтернеті».  Наголошувалося на позитивному та корисному використанні інформаційних технологій. Учні  визначали шляхи попередження негативного впливу роботи в Інтернеті, ознайомилися з інформацією щодо безпечного використання сайтів для підлітків.

Багатьох батьків турбує те, що їхні діти багато часу проводять в Інтернеті. Доступ до Всесвітньої мережі відкриває безмежні можливості для навчання і самовдосконалення, тому батьки і школа по змозі намагаються забезпечити учням цей доступ. Проте часто замість того, щоб використовувати Інтернет для виконання домашніх завдань і досліджень, діти проводять там години, обмінюючись миттєвими повідомленнями, граючись в онлайнові ігри та розмовляючи з незнайомими людьми в чат-кімнатах. Таким чином, з появою Інтернету проблема підтримки балансу між розвагами та навчанням у житті дітей ускладнилася. Багато дітей і підлітків, потрапивши в Інтернет, втрачають відчуття часу та реальності. На вирішення цієї проблеми педагогом організатором було  розміщено на сайті закладу пам’ятку для батьків, вчителів та учнів щодо правил безпечної роботи в Інтернеті, «Захист дітей в цифровому середовищі: рекомендації для батьків та освітян», посібник для батьків який  доступній формі містить необхідну інформацію та поради, які будуть корисні батькам для сприяння позитивному використанню дітьми цифрових технологій, посібник для учителів  містить плани уроків, що пропонують ідеї та заходи, щоб заохотити молодь розвивати навички творчого та критичного мислення, необхідні для повноцінного життя в світі, навчально-методичний посібник «Обачність. Пильність. Захист. Ввічливість. Сміливість.», який  містить плани уроків призначені для учнів та учениць початкової школи та зосереджені на ключових принципах мережевого етикету й безпеки.