Декадник толерантності

11 лист. 2021
В рамках Декадника толерантності для учнів Великокрушлинецької гімназії було проведено ряд цікавих заходів, метою яких було ознайомити учнів з поняттям « толерантність», виявити основні риси толерантності, формувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, виховувати комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння. Продовжити формування толерантного ставлення однокласників між собою

В рамках Декадника толерантності для учнів 1 класу на ранковій зустрічі була  проведена гра  «Візьмемося за руки», метою якої було: ознайомити учнів з  поняттям « толерантність», виявити основні риси толерантності, формувати правильне уявлення щодо толерантної поведінки. Виховувати почуття поваги один до одного, до звичаїв, традицій, культури різних народів, виховувати комунікативну культуру спілкування та взаєморозуміння. Продовжити формування толерантного ставлення однокласників між собою.

Також учні провели міжшкільну акцію «Дошка добрих оголошень», під час якої проявили уважність, чуйність та небайдужість до інших людей.

У 2 класі проведено захід на тему: «Толерантність. Ми різні, але ми разом!»

Діти складали пазл і придумували до нього назву. Потім переглянули відео про толерантність, складали висловлювання із розрізаних карток. Працюючи в парах, обговорювали життєві ситуації, робили висновки. На завершення учні на пелюстках написали невід’ємні риси толерантної людини і всі разом склеїли «Квітку толерантності». Кожен учень отримав «Пам’ятку добрих справ".

До Дня толерантності учні 3 класу організували челендж " Бути толерантними - просто". Метою якого було розібратися у значенні слова "толерантність" і показати на ділі, які вчинки діти вважають відповідними цьому слову. Учні робили фото ситуації, де проявляється  толерантність і довели собі та однокласниками, що це зовсім не складно.

У  5 класі  було проведено виховний захід до тижня толерантності «Добро починається з тебе». Метою заходу є допомога учням з'ясувати сутність поняття толерантність, розвивати почуття колективізму, солідарності, вміння слухати і сприймати людей такими, які вони є. Учні малювали квітку толерантності та колективно зафарбовували.

Учні 6 класу на годині спілкування «Вчимося толерантному спілкуванню» розробили пам’ятку «Толерантне спілкування»

В 7 класі ,до Тижня Толерантності була проведена виховна година «Толерантність у сучасному світі».

Мета заходу: вміти пояснювати поняття «толерантність», розповідати про значення толерантності в житті людей та в демократичному суспільстві, засвоїти звички толерантної поведінки.

Актуальністю теми є: сьогодні гостро постає питання про нехтування учнями та молоддю загальнолюдськими цінностями, порушення особистих прав людини. Не толерантне ставлення дітей один до одного. Трагічні приклади історії показують нагальну потребу в злагоді, добросусідстві, поваги до інших людей, їхніх думок.

В ході виховної години учні виконали вправи «Бартер», «Асоціативний ряд». Також  діти зобразили слово толерантність у вигляді сонця та промінців. На промінцях учні прописали свої думки про розуміння значення толерантності. Під час виховної години учні прослухали повчальну притчу «Все залежить від тебе» та притчу-розповідь «Лебеді», виконали тест

«Чи толерантна я людина?».

На завершення виховної години учні зробили «Дерево толерантності» , а на листках дерева  написали свою думку про те , що потрібно зробити , щоб школа стала простором толерантності та листки наклеїли на символічний малюнок дерева без листя.

Під час уроку-діалогу  в 9 класі «Вчимося бути толерантними» учні обговорювали питання важливості вміння спілкуватися, необхідність бути терпимими до оточуючих. Також було проведено тестування «Чи вмію ч бути толерантним?»