Різдвяні посиденьки

22 груд. 2023
В п'ятницю 22 грудня в нашій школі відбулася постановка Різдвяного вертепу. Розпочиналось дійство зі Святої вечері, на яку і завітали колядники. Юні артисти з великим сумлінням поставилися до вистави, слід зазначити талановиту гру залучених учнів та їхні чудові костюми. Звичайно вертеп був наповнений гарними колядками. Основна мета заходу — відродження українських традицій під час святкування новорічних свят та Різдва Христового, вивчення нових колядок, віншувань, повторення вже вивчених, ознайомлення учнів з дійовими особами, які беруть участь у вертепі.

Український народ багатий на національні обряди та традиції. Першим та одним з найвеличніших свят зимового циклу є Різдво Христове. Яке Різдво без Української колядки та вертепу? Різдво Христове, це одне з найважливіших християнських свят в році, яке сповіщає про народження нашого Спасителя, Месію, який приніс людству розуміння любові. Традиційно в Україні Різдво є родинним святом, яке асоціюється з молитвою, кутею, пампухами, колядою та вертепом. Вертеп та колядники споконвіку вважалися вістунами добра, щастя та миру.

Під час проведення заходу було проведено  благодійну акцію «Різдвяні пташки» по збору коштів на дрони камікадзе. Було зібрано 6 200 грн. та передано волонтерці Олені Яровенко для придбання дронів.