Акція "Я знаю свої права та обов'язки"

17 жовт. 2023
Права дитини – це права людини. Це права, які поширюються на всіх, незалежно від віку, статі, національності чи інших ознак. Тому дитина має переважно ті самі права, що й дорослі. Діти різного віку та статі мають різні інтереси та потреби. Але, не зважаючи на відмінності, вони мають рівні права. Крім прав, діти мають і обов’язки, як і дорослі члени суспільства.

У нашому навчальному закладі в рамках акції «Я знаю свої права та обов’язки». Було проведено : виховний захід з елементами гри "Правовий вернісаж", круглий стіл "Що таке права і свободи людини", вікторина "Права дитини", конкурс малюнків "Ти людина-  значить маєш права».
Метою їх організації та проведення було ознайомлення дітей із правами, що гарантуються законом, сприяння формуванню правового світогляду, системи теоретичних поглядів на права дитини, формування активної позиції дітей щодо реалізації себе та своїх прав у житті, правової свідомості. Під час виконання завдань вікторини діти розвивали логічне мислення, підвищували інтерес до правових знань та зацікавленість у вивченні Конвенції ООН про права дитини, вчилися користуватися своїми правами та використовувати свої знання на практиці. Учителька правознавства, Олена Василівна Голівська, поділилися своїми враженнями після проведення заходів: «Ми задоволені, що ми провели такі цікаві та корисні заходи. За результатами конкурсів видно, що дітей цікавить правознавство та їхні права, вони орієнтуються у видах відповідальності та вміють визначати види порушення прав дитини у різних ситуаціях».