Cемінар-навчання вчителів української мови та літератури Вінницького району

20 бер. 2018
21 лютого 2018 року на базі Великокрушлинецького навчального-виховного комплексу проходив семінар-навчання вчителів української мови та літератури Вінницького району

21 лютого 2018 року на базі Великокрушлинецького  навчального-виховного комплексу проходив семінар-навчання вчителів української мови та літератури Вінницького району з  теми «Форми і методи роботи з текстом на уроках української літератури як умови формування компетентностей учнів».

Великокрушлинецький навчально-виховний комплекс…

Тут затишно, комфортно, панує радість, веселий дитячий сміх, дружня атмосфера, взаєморозуміння, спільні інтереси.

Усе це завдяки вмілому керівникові, чудовій людині, « матері» дружнього педагогічного колективу, берегині шкільного вогнища – Громовій Світлані Володимирівні, яка щиро привітала гостей і презентувала відеофільм-візитку  навчального закладу.

Творчим вступом до проведення семінару було привітання учнів закладу з нагоди Міжнародного дня рідної мови.

Кожен семінар для вчителів української мови та літератури – свято, яке створює методист ВРМЦЗО Продан Галина Михайлівна. Ця енергійна, повна сил та енергії жінка – вміла майстриня своєї справи -  спонукає до реалізації поєднання принципу навчання з вихованням як умову  високого педагогічного  рівня, вміння творчо і креативно працювати, успішно використовувати сучасні методи навчання.

Своїм умінням, майстерністю та досвідом роботи  поділились учителі-філологи закладу Цвігун Надія Борисівна та Конопліцька Тетяна Василівна.

Вони на високому рівні провели майстер-класи з української літератури,  вчителі вміло активізували  навчальну, пізнавальну діяльність учнів і керували нею; налаштовували учнів на досягнення результату. Заняття  містили  елементи театралізації, декламування поезії, супроводжувалися мультимедійним супроводом, а учні показали високий рівень володіння матеріалом.

Своїми яскравими враженнями поділились і учасники семінару. Вони побажали сил, наснаги і творчих злетів учителям школи, сподіваючись на подальшу плідну та творчу співпрацю.

Під час семінару була пророблена об’ємна методична робота:

• Круглий стіл «Мотивація учнів до читання художніх творів»(Про-        дан  Г.М.)
  • Тренінг «Дебати як інструмент розвитку критичного мислення учнів» (Фасоля Н.А.);
  • Ментальна карта – зручний інструмент для відображення процесу мислення і структуризації інформації у візуальній формі (Шаганеко А.В.)
    Підбиваючи підсумки семінару-навчання, учасники відзначили необхідність використання інноваційних технологій на уроках української  літератури, адже такі уроки виробляють у школярів вміння приймати спільні рішення, вчать правильно спілкуватися, доповідати, якісно змінюється рівень сприйняття учнями предмету.